Boeing 747-8 maakt eerste testvlucht
Het nieuwe vrachttoestel 747-8 van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft maandag zijn eerste testvlucht gemaakt. Problemen deden zich niet voor, afgezien van een vertraagde start in verband met zware bewolking en mist.
De vlucht met de 747-8 had plaats vanaf het vliegveld Paine Field nabij Seattle en duurde ongeveer vier uur. In de komende weken volgen nog een aantal testvluchten.
De 747-8 is een uitgebouwde en gemoderniseerde versie van de 747-400 Jumbo Jet. Het vrachttoestel heeft een maximum startgewicht van 442 ton en een reikwijdte van meer dan 8100 kilometer. Het is het grootste toestel dat Boeing ooit heeft gebouwd.
Ontwikkeling
De ontwikkeling van de 747-8 duurde een jaar langer dan oorspronkelijk gepland, wat Boeing veel geld kostte. De eerste vrachtvliegtuigen moeten vanaf eind dit jaar worden afgeleverd. De eerste leveringen van de passagiersversie (747-8 Intercontinental) staan gepland voor eind 2011.
De catalogusprijs van het nieuwe vliegtuig bedraagt ongeveer 310 miljoen dollar (227 miljoen euro). De passagiersversie kan 467 reizigers vervoeren over een afstand van 15.000 kilometer. De 474-8 wordt een concurrent van de Airbus A380. Deze Europese dubbeldeksjumbo kan meer dan vijfhonderd passagiers vervoeren en in bepaalde opstellingen zelfs achthonderd.
- Hypotheekbemiddelaar Finanza ten onder
- Fors lagere opening Wall Street verwacht
- Jan De Nul laagste bieder aanbesteding Panama
- Handelstekort VS stijgt dankzij daling export
- Handelstekort loopt onverwacht op
- PREVIEW: Aegon boekt onderliggend 28% meer...
- FNV wijst informateur op grondrechten
- Financiƫn heeft 'cultuurrapport' DNB binnen
- Financiën heeft 'cultuurrapport' DNB ...
- Beursupdate: AEX dieper in het rood, steun...
- Vals rendement
- Britse centrale bank ziet lagere groei
- 2e UPDATE: CSM KW2 EBITA stijgt door hoger...
- Estafetteactie bij MSD begonnen
- Matig tweede kwartaal voor verzekeringsbed...
- Beursblik: Aegon blijft zwarte cijfers sch...
- Bank of England verlaagt groeiverwachting
- Wekelijkse hypotheekaanvragen VS stijgen
- Winstwaarschuwing Thomas Cook
- Hypotheekaanvragen VS stijgen licht
- 'Verlaag btw op duurzaam hout'
- Beursblik: kwartaalcijfers ING `puur gedre...
- Euronext en Europa: beurzen lager op voorz...
- EUROPA VANDAAG: beurzen lager op voorzicht...
- Bank of England ziet zwakkere groei Britse...
