www.hypotheek-actueel.nl
Financiƫle informatie, links en rekenmodules
zondag 01 augustus 2010

Philips wellicht geinteresseerd in overname Hologic

AMSTERDAM (FD.nl/DJ)--Koninklijke Philips Electronics nv is wellicht geinteresseerd in een overname van het Amerikaanse Hologic Inc., dat diagnostische en medische apparatuur voor vrouwen maakt.


Het aandeel Hologic steeg donderdag flink op overnamespeculaties.

De meeste analisten zeiden geen reden te hebben om te geloven dat een overname op handen is. Een analist zei dat dergelijke geruchten al vaker naar boven zijn gekomen in de afgelopen drie jaar, maar dat er nu een prijskaartje van $27 per aandeel aan het gerucht hangt. Dat zou het bedrijf waarderen op ongeveer $4,5 mrd, wat overeenkomt met de beurswaarde. Aandelen van Hologic stegen donderdag op de overnamegeruchten.

Zowel Philips als Hologic was niet meteen beschikbaar voor commentaar.

Analist Peter Bye van Jefferies & Co. denkt dat het management van Hologic wel wil verkopen voor $27 per aandeel en dat het bedrag niet onredelijk is gezien de waarde van het bedrijf.

Volgens Sameer Harish van Needham & Co. is het aandeel lager gewaardeerd dan sectorgenoten en groeit langzamer met betrekking tot winst. Volgens de analist is $27 aan de dure kant, maar hij heeft wel gehoord dat deze prijs genoemd wordt. Een andere analist vindt het overnamebedrag ook hoog.