'Geen klant wil hypotheek online'
Consumenten zijn niet van zins een hypothecaire kredietovereenkomst via internet te sluiten. "Mensen zijn onzeker en willen een persoon kunnen vertrouwen." Volgens onderzoeksbureau TNS Nipo verkiezen Nederlanders persoonlijk advies boven het online afsluiten van een hypotheek.
TNS Nipo deed onderzoek onder ruim duizend mensen die in 2009 een hypotheek sloten (en ruim vijfhonderd mensen die zich op een hypotheek oriënteerden). Eén op de vijftig hypotheekklanten heeft zijn adviseur vorig jaar betaald op basis van een uurtarief. Eén op de zes betaalde een vast tarief voor het hypotheekadvies, terwijl in tweederde van de gevallen afsluitprovisie nog de beloningsvorm was.
De kosten voor een hypotheekadvies worden door consumenten gemiddeld genomen geschat op € 1.200. Uitschieters in de schattingen zijn € 500 tot maximaal € 2.250. Overigens geeft een derde aan totaal geen idee te hebben hoeveel kosten er eigenlijk met de verstrekking van een hypotheek gemoeid zijn.
- Hypotheekbemiddelaar Finanza ten onder
- Fors lagere opening Wall Street verwacht
- Beursupdate: AEX dieper in het rood, steun...
- Matig tweede kwartaal voor verzekeringsbed...
- Wekelijkse hypotheekaanvragen VS stijgen
- Hypotheekaanvragen VS stijgen licht
- Euronext en Europa: beurzen lager op voorz...
- EUROPA VANDAAG: beurzen lager op voorzicht...
- Klant geeft adviseur rapportcijfer
- Beurzen opnieuw in het rood
- Beurzen Europa zakken verder weg
- Beursupdate: ING en AMG in trek op lager D...
- Azië leidt Europese beurzen omlaag
- Azië leidt Europese beurzen omlaag
- Damrak begint in mineur
- Damrak lager van start
- Euronext en Europa: Beurzen openen lager
- EUROPA VANDAAG: Beurzen openen lager
- Wall Street sluit in het rood
- Beursagenda woensdag 11 augustus 2010
- VS Vandaag: Wall Street sluit lager
- Wall Street boekt verliezen na uitspraken Fed
- Wall Street in de verliezen
- Update: Fed handhaaft rente, herinvesteert...
- NVB vindt hypotheekrente laag
