Wall Street sluit in het rood
Handhaving van lage rentetarief en opkopen staatsobligaties niet voldoende om Wall Street in het groen te laten eindigen.
De beurzen op Wall Street stonden vanaf de opening op verlies. De Federal Reserve (Fed) liet later op de handelsdag weten de rente te handhaven op 0 tot 0,25 procent en kondigde aan nieuwe staatsobligaties op te kopen. Na de berichtgeving van het stelsel van Amerikaanse centrale banken was een opwaartse lijn te zien in de koersen. Echter waren de woorden van de Fed niet voldoende om de drie belangrijkste Amerikaanse indicies uit de rode cijfers te duwen. Ook omdat een tegenvallend Chinees importcijfer voorbeurs bekend was gemaakt. De Dow-Jones verloor uiteindelijk 0,51 procent tot 10.644 punten. De breder samengestelde S&P 500 eindigde 0,60 procent lager op 1.121 punten, terwijl de Nasdaq 1,24 procent daalde tot 2.277 punten.
Opkopen staatsobligaties
De Fed maakte bekend de opbrengsten van aflopende hypotheekleningen, die de centrale bank in portefeuille heeft, te herinvesteren in langlopende staatsobligaties. De Fed liet verder weten de economische ontwikkelingen nauwgezet te volgen. Wanneer nodig wil de Fed de tot zijn beschikking staande instrumenten inzetten om het economisch herstel en de prijsstabiliteit te bevorderen.
Grondstoffen impopulair
Duidelijk was te zien dat grondstofgerelateerde fondsen een zware dag kenden. Zo diende Alcoa 2,7 procent in te leveren. Verder verloor US Steel 2,2 procent, terwijl Exxon Mobil 0,8 procent in waarde daalde. De grootste daler in de Dow was evenwel Intel, nadat analisten hun twijfel uitspraken over de ontwikkeling van vraag naar computers. Het aandeel viel ruim 4,0 procent terug. De analisten zagen hun twijfel gevoed door de verklaring die TSMC afgaf bij de bekendmaking van de resultaten over juli.
- Beursagenda: macro-economisch
- Beursblik: mogelijk eerste renteverhoging ...
- Wekelijkse hypotheekaanvragen VS dalen
- ESM-chef Regling ziet vooruitgang in finan...
- Monti wil lagere inkomens ontzien
- Beursupdate: TNT Express lager op stil Damrak
- Beurzen dalen in bange afwachting
- Crisislanden eurozone halen begrotingsdoel...
- Beurzen wachten op cijferseizoen
- Beurzen wachten op cijferseizoen
- Beurzen bezorgd over kwartaalcijfers
- 'Financieel product moet verplicht eenvoud...
- Beurzen bezorgd over kwartaalcijfers
- Griekse schuldeisers kunnen het niet eens ...
- NEPROM: `Niet alleen naar Den Haag wijzen'
- Beursupdate: openingswinst Damrak verdampt...
- Beursblik: plaatsing obligatie door Van La...
- AEX levert openingswinst in
- Beursblik: boekverlies ING Direct UK grote...
- NHG opnieuw verlaagd
- NHG opnieuw verlaagd
- AEX opent met winst
- 'Hogere opening AEX'
- Duitse bunds eindigen hoger
- Zwakke start nieuwe beursweek

De Gouden Aankooptips!