Azië leidt Europese beurzen omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen openden woensdag in de min, in navolging van forse verliezen op de Aziatische beurzen eerder op de dag. ,,Het gebeurt niet vaak, maar Azië is vandaag leidend'', zei fondsmanager Corné van Zeijl van SNS Asset Management woensdagochtend.
In Amsterdam was ING een van de weinige stijgers met een plus van 1 procent na de presentatie van sterker dan verwachte tweedekwartaalcijfers.
De AEX-hoofdindex noteerde na ruim een half uur handel 1,1 procent lager op 329,61 punten. De MidKap-index van het middensegment verloor 0,9 procent tot 531,54 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs daalden 1 tot 1,2 procent.
Japanse beurs
Vooral de Japanse beurs kreeg woensdag een klap met een min van 2,7 procent. Het was het grootste verlies in een maand tijd. Een sterkere yen ten opzichte van de dollar wakkerde zorgen aan over de vooruitzichten over de Japanse economie. ,,Ook de Amerikaanse futures gingen omlaag door Azië'', aldus Van Zeijl.
Volgens Van Zeijl speelde ook een tegenvallend cijfer over de Japanse machine-orders mee. ,,De yen is al een hele tijd sterk.''
Toelichting rentebesluit Fed
De Amerikaanse Federal Reserve kon dinsdag bij de toelichting op het rentebesluit zorgen over de Amerikaanse economie niet wegnemen.
Het stelsel van centrale banken handhaafde zoals verwacht de rente op het historisch lage niveau van 0 tot 0,25 procent. Daarnaast gaat de centrale bank de opbrengst van aflopende hypotheekleningen die de centrale bank in de portefeuille heeft, herinvesteren in langlopende staatsobligaties. Dit moet ervoor zorgen dat de kosten van geld lenen laag blijven.
ING
ING maakte woensdag een nettowinst van 1,09 miljard euro bekend. Het cijfer is hoger dan analisten hadden verwacht. Vooral de bankactiviteiten droegen bij aan het resultaat. Andere financiële fondsen in Amsterdam konden niet profiteren van het succes van ING. Verzekeraar Aegon daalde 1,7 procent door de tegenvallende cijfers voor de verzekeringsactiviteiten van ING.
De resultaten van leverancier van bakkerij-ingrediënten CSM waren woensdag in lijn der verwachting. Het fonds stond op een verlies van 0,1 procent.
Nestlé
In Zwitserland won voedingsmiddelenconcern Nestlé 0,7 procent na beter dan verwachte cijfers. Unilever liftte mee en won in Amsterdam 0,4 procent.
Het eveneens in Zwitserland genoteerde uitzendconcern Adecco verloor 2,4 procent ondanks de meevallende resultaten. Branchegenoot Randstad verloor in Amsterdam 1,5 procent.
De euro was woensdagochtend 1,3050 dollar waard. Dinsdag aan het slot van de Europese beurshandel kostte de euro 1,3090 dollar.
- Beursagenda: macro-economisch
- Beursblik: mogelijk eerste renteverhoging ...
- Wekelijkse hypotheekaanvragen VS dalen
- ESM-chef Regling ziet vooruitgang in finan...
- Monti wil lagere inkomens ontzien
- Beursupdate: TNT Express lager op stil Damrak
- Beurzen dalen in bange afwachting
- Crisislanden eurozone halen begrotingsdoel...
- Beurzen wachten op cijferseizoen
- Beurzen wachten op cijferseizoen
- Beurzen bezorgd over kwartaalcijfers
- 'Financieel product moet verplicht eenvoud...
- Beurzen bezorgd over kwartaalcijfers
- Griekse schuldeisers kunnen het niet eens ...
- NEPROM: `Niet alleen naar Den Haag wijzen'
- Beursupdate: openingswinst Damrak verdampt...
- Beursblik: plaatsing obligatie door Van La...
- AEX levert openingswinst in
- Beursblik: boekverlies ING Direct UK grote...
- NHG opnieuw verlaagd
- NHG opnieuw verlaagd
- AEX opent met winst
- 'Hogere opening AEX'
- Duitse bunds eindigen hoger
- Zwakke start nieuwe beursweek

De Gouden Aankooptips!