Europese staatsobligaties sluiten hoger
AMSTERDAM (Dow Jones)--Europese staatsobligaties met een laag risico, zoals Duitse bunds, zijn woensdag na een grillige handelsdag, hoger gesloten. De winsten van de afgelopen dagen kregen daarmee een vervolg.
De aanhoudende onrust in het Midden-Oosten en Noord-Afrika zorgden opnieuw voor een vlucht naar de veilige havens zoals de Duitse bunds. Vrees dat de spanningen verder zullen oplopen en uitbreiden naar andere landen leidde tot een afkeer van risico.
Korte leningen bleven evenwel achter door het scherpe commentaar van ECB-bestuurder Yves Mersch over de ontwikkeling van de inflatie in de eurozone. Hij pleitte dinsdag voor een strengere opstelling van de ECB tegenover de geldontwaarding bij de volgende beleidsvergadering.
Dit werd door de markt geinterpreteerd als een signaal dat de rente eventueel omhoog kan. Mersch is in een week tijd de derde ECB-bestuurder die suggereert dat de centrale bank in de startblokken staat om de stijgende consumentenprijzen te bestrijden.
De bundfuture voor maart eindigde woensdag 15 basispunten hoger op 124,28. De Duitse bundfuture is een standaardtermijncontract op een mandje van de tien meest recente tienjarige staatsleningen in Duitsland.
Door Ben Zwirs; Dow Jones Nieuwsdienst +31-20-571-52-01; ben.zwirs@dowjones.com
- Beursblik: mogelijk eerste renteverhoging ...
- ESM-chef Regling ziet vooruitgang in finan...
- Monti wil lagere inkomens ontzien
- Beursupdate: TNT Express lager op stil Damrak
- Crisislanden eurozone halen begrotingsdoel...
- Griekse schuldeisers kunnen het niet eens ...
- Beursupdate: openingswinst Damrak verdampt...
- Beursblik: plaatsing obligatie door Van La...
- NHG opnieuw verlaagd
- Duitse bunds eindigen hoger
- Zwakke start nieuwe beursweek
- Hans Biesheuvel roept Tweede Kamer op 2 be...
- Wall Street opent met verlies
- ASMI wil EUR150 miljoen converteerbare len...
- MARKET TALK: Aegon kwetsbaar voor levensve...
- Asmussen: Griekse schuld kan niet verlicht
- Update 3: banengroei VS in lijn
- Beursupdate: kalm Damrak wacht op banencij...
- Japanse centrale bank laat rente onveranderd
- Wall Street sluit hoger in aanloop naar ba...
- Olieprijs sluit hoger na oplopende spannin...
- IIF: EU, ECB, IMF zou rente Griekse lening...
- Leden Federal Reserve voor meer duidelijkh...
- AEX onveranderd na rentebesluit ECB, KPN f...
- Update: ECB-president Draghi legt bal bij ...

De Gouden Aankooptips!